gothic
 
IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Rayn

Go down 
AutorWiadomość
RaynLiczba postów : 18
Join date : 07/03/2014

PisanieTemat: Rayn   Pią Mar 07, 2014 10:09 pm

Imię:Rayn.
Wiek:30 lat.
Zawód przed skazaniem:Szlachcic ; parał się różnymi zadaniami, jednak jego jedyną bardziej stałą działką był handel.
Powód skazania:Wszelkiej maści partactwa i przekręty finansowe.
Czas spędzony w Kolonii:2 lata.
Obóz:Nowy Obóz.
Funkcja pełniona w Kolonii:Prawa ręka przywódcy najemników.
Wiara:brak.
Znaki charakterystyczne:-
Nastawienie do członków innych obozów:

Nie przepada za większością Starego Obozu. Wszelkiej maści górników i robotników z niego pochodzących uważa za słabych i nieumiejących zapewnić sobie lepszej pozycji w Kolonii, przez co w jego oczach są po prostu nieudacznikami. Do magnatów nastawiony jest bardziej neutralnie, ba, nawet skłonny jest się przed nimi płaszczyć, o ile coś z tego będzie miał. Całe Bractwo Śniącego uważa za "dzikusów z ideami", stawiając ich stopień wyżej od niższych rangą członków Starego Obozu. Niemniej jednak daleko mu do całkowitej ich akceptacji. Nowy Obóz jest miejscem dla niego. Chociaż sam się do tego nie przyzna, dobrze się w nim czuje.

Ekwipunek:

Dosyć długi, lecz jednoręczny miecz przy pasie, w pochwie.
Torba, również przy pasie, a w niej różne najbardziej potrzebne przedmioty, takie jak sztylet, jakaś mikstura i tym podobne.

Wady/słabości:

- gorsza kondycja ruchowa, spowodowana po prostu stylem bycia. Jego organizm dobrze przetrzymuje rany, zatrucia, ale męczy się o wiele szybciej.
- wraz ze sprawnością ruchową idzie również zwinność, w której jest nieco gorszy od przeciętnych ludzi.

Umiejętności:

- wszelkie cwaniactwo i krętactwo związane z handlem oraz pomnażaniem zysku na poziomie mistrzowskim.
- walka mieczem jednoręcznym na poziomie zaawansowanym.
- walka mieczem dwuręcznym na poziomie średnio zaawansowanym.
- księgowość, zarządzanie i sprawy z tym związane na poziomie średnio zaawansowanym.
- wtajemniczony w walce wręcz i na pięści.
- dowodzenie - ogólne, jak i w wąskim zakresie - na poziomie wtajemniczonym.
- aktorstwo - zmianą swojej postawy, dostosowaniem się potrafi kogoś zastraszyć lub zrobić z siebie debila.
- walka bronią miotaną na poziomie początkującym.

Wygląd:

  • Włosy:ciemnobrązowe i długie, bowiem sięgające nieco za łopatki ; falowane, można powiedzieć, że stanowią ogniwo pośrednie pomiędzy kręconymi a prostymi.
  • Oczy:Ciemnobrązowe.
  • Nos:Średni, lekko zadarty.
  • Usta:Niewielkie.
  • Twarz:Dosyć szczupła, o ostrych rysach.
  • Cera:Zwyczajna.
  • Sylwetka:Dla niewprawnego obserwatora zwyczajna, dla uważniejszych - lekka wada postawy, nieprzeszkadzająca jednak w niczym. Prawe ramię położone ma trochę wyżej nad drugim.
  • Wzrost:176 cm.
  • Waga:
  • Ubiór:

Wysokie, skórzane buty nachodzące na brązowe, niezbyt wyszukane spodnie. Na górze nosi koszulę w ciemnym kolorze, najczęściej ciemnoszarym lub czarnym, a nieraz też prostą, skórzaną zbroję z małymi naramiennikami, która chroni górną część ciała. Rzadko kiedy zdarza mu się nosić średni pancerz.

Charakter:

Osoba, która wszędzie, gdzie tylko może, wsadzi swój nos w poszukiwaniu zysku. Pieniądze pachną dla niego lepiej niż najlepsze żarcie, jest łasy na złoto. Praworządny - przynajmniej za takiego uchodzi, nie można jednak powiedzieć, że dobry. Wszelkie prawo interpretuje do granic możliwości tak, by go nie złamać, być bezpiecznym, jednocześnie działając wyłącznie w swoim egoistycznym interesie. Nie dzierży wielu typów ludzi, szczególnie "podludków", za jakich uważa na przykład słabych rangą członków Starego Obozu.

Z powodu jego usposobienia nazwać go można najkrócej wrednym chamem, i tak najczęściej jest oceniany podczas pierwszego kontaktu. Charakter ma raczej niezmienny, lecz potrafi dostosować się, kiedy to potrzebne. Warto dodać, że inaczej traktuje osoby mu znane i tych, którym ufa, inaczej traktuje osoby mu zwyczajnie posłuszne, inaczej władzę, a jeszcze inaczej nieznajomych. Ma szereg zachowań stosowanych wobec tych grup ludzi, chociaż sam lubi twierdzić, że jego reakcje nie bazują na jakimkolwiek schemacie. W ten sposób dochodzimy do kolejnej cechy jego charakteru, jaką jest skłonność do robienia wszystkiego, byleby wyklarować się w oczach innych. Co z tego, że z jego powodu coś złego się wydarzyło? On będzie obracać sprawę tak, by zostać poszkodowanym. Z osobą taką, jak on, trzeba umiejętnie rozmawiać, bowiem wystarczy kilka nieuważnych zdań, które on równie dobrze może źle zinterpretować, by wprawić go w nieufność.

Impulsywny, lecz do pewnego momentu spokojny. Ciężko przewidzieć, jak zareaguje, lecz wyraźnie widać u niego granicę, po przekroczeniu której traci nad sobą panowanie. Działa dosyć chaotycznie i ma swoje natręctwa, które pojawiają się w sposób nieokreślony - po prostu odczuwa, że musi coś zrobić tu i teraz. Z reguły nieczuły na innych lubi klasyfikować ludzi i bawić się nimi.

Historia:

Zdobądź szacunek, to ci opowie.

Dodatkowe informacje:

-
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Rayn
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Gothic :: Forum :: Karty postaci-
Skocz do: